Výlet v okolí

Bruntál  Okolí

Praděd

Nejvyšší vrchol Jeseníků a zároveň nejvyšší hora Moravy je Praděd (1492 m). Jeho vrchol dotváří televizní vysílač s restaurací a rozhlednou. V létě je rájem pro turisty a cyklisty, v zimě se stává lyžařským areálem.

WEB | MAPA

Horské lázně Karlova Studánka

Horské lázně s nejčistším vzduchem ve střední Evropě. Moderní a přitom starobylé s roubenými budovami a 8 minerálními prameny uprostřed divoké přírody. Zároveň jsou vstupem do údolí Bílé Opavy.

WEB | MAPA

Údolím Bílé Opavy na Ovčárnu

Jedno z nejpůsobivějších míst Jeseníků – 5km pěší tůra po dobře značených a udržovaných cestách s převýšením cca 500 metrů. Opatrně za deště, trasa vede po lávkách přes řeku.

WEB | MAPA

Hrad Sovinec a Pradědova galerie

Romantický hrad Sovinec s celoročními akcemi a možností prohlídky bez průvodce. Na zpáteční cestě neopomeňte navštívit Pradědovu galerii vyřezávaných soch v Jiříkově!

WEB | MAPA

Přehrada Slezská Harta

Nejmladší přehrada u nás poskytuje vyžití rybářům, plavcům, ale i vyznavačům windsurfingu. Svými malebnými zátokami a stezkou podél břehů vybízí k příležitostnému osvěžení a vyjížďce na kole.

WEB | MAPA

Rozhledna na Velkém Roudném

Velký Roudný (780 m) je nejmohutnější sopkou Nízkého Jeseníku a tvoří velkou část panoramatu Slezské Harty. Na jeho vrcholu najdete rozhlednu s krásnými výhledy na Praděd či nádrž Slezská Harta.

WEB | MAPA

Úzkorozchodná dráha a Krnov

Osoblažský výběžek je odlehlým koutem Česka s jedinečným geniem loci. Svezte se na úzkorozchodné trati Třemešná – Osoblaha ve vláčku taženém parní lokomotivou. Cestou zpět se zastavte v Krnově s krásnou radnicí a židovskou synagogou a vyjeďte na vrch Cvilín.

WEB | MAPA

Opava a zámek Hradec n. Moravicí

Opava je mnohdy označovaná jako perla Slezska. Město s bezpočtem zajímavých budov čerpá ze své bohaté historie. Pohádkový zámek Hradec nad Moravicí také stojí za návštěvu. V Bílčicích pak odbočte na silnici č. 452 a vraťte se do Bruntálu přes těleso hráze Slezské Harty.

WEB | MAPA

Kostel sv. Anny v Andělské hoře

Poutní kostel jedinečným způsobem zasazený do panoramatu Jeseníků s krásnými výhledy a zajímavou výzdobou. Ne vždy je bohužel otevřený, ale i tak stojí za to toto místo navštívit. 100 m severozápadně od kostela se Vám pak zjeví Praděd z nezvyklého pohledu.

WEB | MAPA

Revoluční 20, 792 01 Bruntál
E-mail: info@hotelslezan.cz
Tel.: +420 554 711 907